Sinetän 4H-kerho

Sinetän 4H-kerho kokoontuu koululla kerran viikossa

Kerho kokoontuu maanantaisin klo 17:00-18:30.

Syyskauden ensimmäinen kokoontuminen 12.9.2022

Kevätkauden ensimmäinen kokoontuminen 16.1.2023

4H-kerho on suunnattu 6-12-vuotiaille lapsille, joita kiinnostaa käsillä tekeminen, mukava yhdessäolo, ohjattu leikkiminen ja liikkuminen. Kerhossa voidaan myös retkeillä lähimaastossa. 4H:n motto on tekemällä oppii parhaiten!

Yhden kerhokerran kesto on 1,5 h.

Kerhonohjaajat suunnittelevat kerhokauden (syksy- ja kevät) kerhokerrat ja kertovat seuraavan kerhokerran aiheen kerholaisille. Toimintasuunnitelmat kokonaisuudessaan eivät ole julkisia, koska niihin voi tulla muutoksia kauden aikana. Kerholaisten toiveet toiminnasta otetaan huomioon. Koulujen lomien aikaan ja arkipyhien sattuessa kerhopäivälle, kerho ei kokoonnu.

Ohjaajina toimivat Tiia ja Laura

4H-kerhoon ei tarvitse ilmoittautua ennakkoon ja mukaan voi mennä kesken kaudenkin. Ennen ensimmäistä kertaa on hyvä ilmoittaa huoltajan yhteystiedot TÄÄLLÄ jos lapsi ei ole aikaisemmin ollut 4H-kerhossa tai toimittaa kerholaisen mukana yhteystiedot kerhonohjaajille. Ensimmäisellä kerralla voi käydä tutustumassa ja päättää sen jälkeen haluaako jatkaa kerhossa ja liittyä 4H-jäseneksi vai maksaako kerhomaksun 35€/kerho/kerhokausi. 

Muistathan, että jos kerholainen on jäsen, tulee uuden jäsenkauden jäsenmaksu automaattisesti kotiin. Jäseneksi ei tarvitse liittyä uudelleen. Jäsenyys on voimassa vuoden.

Lisätietoa 4H-kerhoista marjo.lehtola(at)4h.fi